Masáže

Masáže a procedúry

Pri ktorých si dokonale odpočiniete

Masáž ako taká má veľmi priaznivé účinky na telo aj dušu. Posilňuje imunitu organizmu, stimuluje krvný obeh, lymfatický systém, zlepšuje výživu pokožky, upokojuje, harmonizuje, odstraňuje únavu a stres, regeneruje, detoxikuje, odstrańuje bolesť svalov, napätie, odplavuje škodliviny z tela a negatívne energie.

V našej ponuke nájdete rôzne typy masáží. Na základe rozhovoru Vám pomôžeme s výberom vhodnej masáže.

Indická antistresová masáž

Je veľmi príjemná a upokojujúca masáž, ktorá zahŕňa krčnú chrbticu, krk, hlavu, tvár a uši.

Účinky:
Odbúrava stres a negatívne emócie, uvoľňuje napätie, upokojuje, podporuje relaxáciu, vplýva na rast vlasov.

Terapia telovými / čakrovými sviečkami

Jedna z najstarších detoxikačných metód, sviečky sú vyrábané ručne z bavlny, nasiaknuté včelím voskom, kurkumou alebo éterickými olejmi. Prikladajú sa na akupresúrne body na tele.

Účinky:

Na fyzickej úrovni – odstraňuje nahromadené škodliviny z tela, detoxikuje, likviduje zápaly, na psychickej úrovni – uvoľňuje napätie, rozpúšťa emocionálne bloky a strachy.

 

Masáž lávovými kameňmi

Tzv. termoterapia. Tiež jedna zo starých liečebných metód, ktorá pôsobí na základe horúcich lávových kameňov.

Účinky:

Horúce lávové kamene dokážu teplom uvoľniť svalstvo, zlepšiť metabolizmus, krvný obeh, lymfu, pôsobia relaxačne, zlepšujú detoxikáciu, pohlcujú z tela negatívnu energiu a dokážu odovzdať pozitívnu.

Bankovanie alebo masáž bankami

Metóda známa niekoľko tisíc rokov hlavne v Číne. Banky sa prikladajú na telo, vytvára sa podtlak, ktorý vtiahne pokožku dovnútra. Niekedy pri silnejšom bankovaní vznikajú hematómy – modriny, ale to nie je na škodu.

Účinky:

Metóda bankovania pomáha vyťahovať škodliviny z tela cez zväčšené otvory kožných pórov, silne pôsobí na prekrvenie pokožky, regeneruje ju, uvoľňuje svalstvo, posilňuje obranyschopnosť organizmu a kožné dýchanie.

 

Reflexná masáž chodidiel

Táto terapia je terapia budúcich storočí. Je to stláčanie reflexných bodov na chodidlách, ktoré sú prepojené s celým telom. Stláčaním jednotlivých bodov ovplyvňujeme im priradené vnútorné orgány, stimulujeme ich činnosť a nabádame k samoliečeniu. Odkedy si človek vymyslel obuv, vzdialil sa od prírody. Preto si veľmi pomôžeme aj tým, že sa občas prejdeme na boso len tak v prírode.

Účinky:

Každý orgán v ľudskom tele má svoj presný bod na chodidle, preto treba vyskúšať túto masáž a precítiť jej pozitívne účinky na sebe.

Medová masáž

Pomocou špeciálnych hmatov sa aplikuje na pokožku včelí med, ktorý má priaznivé účinky na ľudské telo. Samozrejme, človek nesmie byť alergický na med.

Účinky:

Med odstraňuje nahromadené toxíny-jedy z tela z liekov a potravy, aktivuje činnosť vnútorných orgánov, zjemňuje a hydratuje pokožku, detoxikuje organizmus, pôsobí na krvný obeh a bolesti hlavy.

Cvičenie SM systém

Je úžasná originálna metóda ako liečiť zdravotné ťažkosti chrbtice a hlavne ako im predchádzať. Celá zostava fyzických cvikov sa cvičí pomocou originálnych gumenných lán, ktoré si treba zakúpiť na www.spiralstabilization.com.

Účinky:

Najmä preventívne účinky-rovný chrbát, vzpriamená chôdza-väčšie sebavedomie, prevencia, pozitívny vplyv na skoliózu, hyperkyfózu, vysunuté platničky a podobne.

Rašelinový zábal

Tzv. balneoterapia, vyživuje pokožku živinami, minerálmi, prírodnými stopovými prvkami, látkami, ktoré sa ľahko vstrebávajú cez pokožku. Zábal sa môže aplikovať napr. na krčnú, hrudnú, driekovú, krížovú chrbticu. Odporúča sa viackrát pre lepšie pozitívne výsledky.

Účinky:

Vyživuje kožné bunky, pôsobí antibakteriálne, posilňuje imunitu, regeneruje, podporný prostriedok pri liečbe kĺbov, reumy, celulitídy.

Breussova masáž

Táto masáž je veĺmi jemná, energetická a uvoĺnujúca. Spočíva v uvolńovaní tlaku na platničky, svaly a šľachy jemnými ťahmi s pomocou ľubovníkového oleja.

Účinky:

Ľubovníkový olej vplýva blahodárne na metabolizmus buniek, odvádza odpad a zásobuje živinami. Podporuje pružnosť medzistavcových platničiek.

Mooxvanie

Moxovanie je jednou z metód tradičnej čínskej medicíny. Využíva teplo tvorené pomalým horením špeciálnej zmesi bylín.

Účinky:

Teplo tvorené zmesou bylín preniká do svalov, ohrieva dráhy a dráhové obedy. Podporuje cirkuláciu energie v organizme, odstraňuje chlad, vlhosť, vyháňa patogénnu energiu.

Gua Sha

Staroveká čínska technika, ktorá sa využíva najmä na masáž tváre. Využíva jemné hladké a ploché kamene, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov. Rôzne tvary kameňov sú špeciálne tvarované pre konkrétne časti tváre.

Účinky:

Lepšie prekvenie, podpora pevnosti a pružnosti pokožky, zjemnenie vrások a prevencia ich tvorby, zbavenie pokožky odpadových látok. Naviac zmierňuje opuchy a zlepšuje kontúry tváre.