Masáž lávovými kameňmi

Lávové kamene, ktorými masáž prebieha sú Vám známe z nejdného obrázka. V poslednej dobe sa stali symbolom mnohých masážnych salónov vďaka veľkej obľube u ľudí a blahodárnym účinkom na naše zdravie.
Koniec koncov, sú i v hlavičke stránky 🙂

Tento druh masáže je účinný na odbúranie stresu, detoxikáciu a doplnenie energie organizmu, pomáha k psychickej pohode, uvoľňuje energetické bloky a posilňuje imunitu.

Masáž je vykonávaná kameňmi pochádzajúcimi z magmy – lávy. Ide o hladké, okrúhle kamene z horniny pochádzajúcej priamo zo zemského jadra. V každom jednom kameni je ukrytá energia ochladnutej lávy. Opätovným nahriatím a správnym postupom masáže pôsobí táto energia blahodárne na ľudský organizmus.

Priebeh masáže

Pred samotnou masážou je potrebné kamene nahriať na teplotu 30 – 60 °C, vždy sa však nahrievajú podľa Vašich požiadaviek. Pre každého je akceptovateľná iná teplota, preto je dôležité s masérom konzultovať pocity z masáže. Pri každej masáži by ste sa mali cítiť príjemne. Masér vie následne priebeh prispôsobiť podľa Vašich pocitov.

Pri masáži je použitý špeciálny éterický olej s blahodárnymi účinkami. Kamene sú rozložené na akupresúrne body. Počas masáže využíva masér kamene miesto rúk, kamene teda pohybuje po masírovaných častiach tela. Vplyvom nahriatych kameňov je pokožka prehriata výrazne lepšie, ako pri iných druhoch masáže. Masážny olej a energia kameňov tak preniká hlbšie do tela. Masáž lávovými kameňmi tak dosahuje omnoho lepšie regeneračné účinky ako iné masáže.

Masáž lávovými kameňmi v kocke

  • využíva energiu z jadra Zeme – lávové kamene
  • dodáva telu energiu a rýchlo regeneruje
  • uvoľňuje svaly a energetické bloky
  • odbúrava stres
  • prispieva k psychickej pohode
  • zvyšuje kvalitu spánku
  • posilňuje imunitu