Gua Sha – Čo to je a prečo si ju dopriať?

Gua Sha – čo to je a prečo si ju dopriať?

V poslednom období sa dosť často skloňuje slovíčko Gua-sha. Ide o jemné hladké a ploché kamene, ktoré sa primárne používajú najmä na masáž tváre. Vyrábajú sa z rôznych minerálov a líšia sa aj tvarom – niektoré sú v tvare asymetrického srdiečka, iné špeciálne tvarované pre rôzne časti tváre či iné masáže.

Hoci sa Gua-sha môže javiť ako novinka na trhu starostlivosti o pleť, nie je to tak. Jej  začiatky siahajú až do starovekej Číny, kde sa takéto kamene používali na liečbu rôznych kožných problémov.

Účinky

Účinky masáže Gua-sha na pleť:

– lepšie prekrvenie

– podpora pevnosti a pružnosti pokožky

– zjemnenie vrások a prevencia ich tvorby

– zbavenie pokožky odpadových látok

Navyše pomáha aj zmierňovať opuchy a zlepšovať kontúry tváre.

Ďalšie účinky závisia do veľkej miery aj od toho, z akého minerálu je Gua-sha vyrobená, pretože každý minerál má rôzne vlastnosti. Napríklad ruženín a jadeit sa považujú za nositeľov liečivej energie, a preto sú v tomto smere často využívané.

Efekt masáže je dobré podporiť vhodným olejom alebo sérom, čím sa tiež predíde podráždeniu pokožky.

Príjemná procedúra a chvíľka pre seba

Masáž Gua-sha si môžete dopriať aj v pohodlí domova v rámci svojej starostlivosti o pleť. Takýto beauty rituál je časovo ako aj finančne nenáročný a veľmi príjemný. Aby ste sa naučili správne používať kamene Gua-sha, skúste si napríklad pozrieť inštruktážne videá na YouTube.

Možnosťou však je zájsť si na túto masáž aj do masážneho salóna či salóna krásy a dopriať si tak príjemnú chvíľku pre seba. Naučíte sa na vlastnej koži, ako správne vykonávať túto masáž a následne sa môžete masírovať aj doma.

Trpezlivosť

Hoci sa Gua-sha v poslednom období naozaj ospevuje ako zázračný kozmetický produkt, účinky možno pozorovať hlavne vďaka pravidelnému a správnemu používaniu, preto buďte trpezlivý a výsledky sa určite objavia.

Netreba ale zabúdať, že vzhľad pleti závisí do veľkej miery aj od toho, ako sa stravujeme a aký je náš pitný režim. Preto nečakajte, že Gua-sha vašu pleť zbaví všetkých problémov ako mávnutím čarovného prútika. Základom je pravidelnosť a vytrvalosť, spolu s vhodnou životosprávou.